Piękne Włosy

blog.salonhelena.com
Kondycja naszych włosow, zależy w większej mierze od naszej diety. Kosmetyki powinny być tylko dopełnieniem prawidłowej pielęgnacji włosów. Nasza uwaga powinna skupić się na wartościach odżywczych, dzięki którym nasze włosy staną się błyszczące, odżywione i m.in przestaną wypadać czy przetłuszczać się.



Pierwszą  oznaką braku odpowiednich składnikow w naszych włosach, jest ich m.in matowośćłamliwość, przetłuszczanie się czy wypadanie. 

Przed zakupem drogich kosemtyków, warto zainteresować się, co potrzebuje nasz organizm by kosmyki zdrowo rosły.


Zdrowe włosy potrzebują białka, witamin i składników mineralnych.


Białko
Białko (keratyna) to naturalny budulec, który tworzy strukturę każdego włosa. Włosy będą naturalnie mocne, lśniące i odporne na uszkodzenia, jeśli w naszej diecie nie zabrkanie produktów będących zródłem protein. Proteiny znajdziemy m.in w nasionach roślin strączkowych, nabiale, jajach, nasionach, oraz orzechach.

Witaminy:
  • witamina A zapobiega nadmiernemu łuszczeniu się skóry, natomiast w przypadku jej niedoboru, odczuwany nadmierną suchość skóry, jak i zrogowacenie. Warzywa i owoce bogate w witaminę A to: marchew, natka pietruszki, boćwina, szpinak, dynia, morele, koperek, sałata, kabaczki, pomidory, groszek zielony, oraz wisnie.
  • witaminy z grupy B warunkują prawidłowe wydzielanie łoju, zmniejsza ryzyko wystąpienia łupieżu, zapobiega nadmiernemu łuszczeniu się skóry i łysieniu.  Szukaj ich w produktach takich jak chleb pełnoziarnisty, maka i ziarna soi, kasza gryczana nie prazona, płatki owsiane, groch świeży i suchy, kasza jaglana, ziemniaki, kapusta, marchew, ziarna fasoli.


Składniki mineralne:
  • siarka - warunkuje prawidłową strukturę włosów. Wchodzi ona w skład aminokwasów siarkowych, których świetnym zródłem są przed wszystkim nasiona sezamu i ziarna słonecznika. Warto więc je dodawać do sałatek, czy tez przegryzać między posiłkami.
  • żelazo - jest bardzo istotnym składnikiem mineralnym, którego główna funkcja polega na 'rozprowadzaniu' tlenu po całym organizmie. Każdy włos zaopatrywany jest przez naczynia krwionośnie w substancje odżywcze, oraz tlen. W przypadku, gdy w naszym organizmie występuje niedobor żelaza, ilość dostarczango tlenu może być niewystarczająca, a w efekcie możliwe jest, że włosy zaczną nam wypadać. (!!!) Uważajmy na ilość wypijanej herbaty - obniża ona przyswajalność  żelaza.
  • cynk - zapobiega powstawaniu łupieżu. Pierwiastek ten rownież wzmacnia włosy. W przypadku jego niedoborów obserwuje się zwiększona ich utratę.

www.zdrowie-i-uroda.wieszjak.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Archiwum bloga